Istnieje wiele fizjologicznych zmian, że mężczyźni i kobiety zapisać i spróbować na swoim ciele wraz z wiekiem zmiany, które często uważają, że nie powinnaś się poddawać, stopniowo, do seksualności. Niemniej jednak, jest to jeden z wielu fałszywych mitów, które otaczają związek między seksem a trzeci wiek, społeczne tabu, które należy rozwiać od danych. Według Censis, w 73,4% naszych rodaków od 61 do 70 lat i 39,1% osób w wieku powyżej 70 aktywnych seksualnie: znaczny odsetek, który jest często niedoceniana, nawet ze strony pracowników służby zdrowia.

Nie rzadko, właściwie, przypadki, w których osoby w podeszłym wieku człowiek jest traktowany jako pre-nastolatków, pozbawione seksualności, i ze sferą przywiązania są uznawane za marginalne, jak powiedział Lew Нахон, już dyrektor oddziału psychiatrii szpitala Niguarda w Mediolanie, podczas 17-go zjazdu Włoskiego stowarzyszenia psychoterapii. Wręcz przeciwnie, ważne jest, aby zagłębić się w temat, aby zrozumieć, jak zmienia się seksualność w menopauzie i w trzecim okresie, rozwiać pewne mity.

Seks i seniorzy: co zmieni się wraz z nadejściem menopauzy?

Seks i seniorzy co zmieni się wraz z nadejściem menopauzyDla климактерического odnosi się do okresu przejścia od starszych i w podeszłym wieku, co wyraża się dla kobiet z menopauzą i mężczyzn z андропаузой. Zmiana to nie jest sprawa dla wszystkich, w tym samym wieku, ale zwykle w wyniku ten sam efekt.

Dla kobiet: przerwanie produkcję estrogenu, a zatem i funkcji rozrodczych; postępująca atrofia pochwy, sromu, pęcherza moczowego i cewki moczowej; zmiany metaboliczne, które mogą prowadzić do zwiększonego ryzyka rozwoju osteoporozy i chorób układu krążenia; zaburzenia snu i zaburzenia nastroju.

Dla mężczyzn: spadek poziomu androgenów, co może prowadzić do utraty rytmu dobowego testosteronu; zmiany w funkcji rozrodczych z redukcją produkcji plemników; zmiany naczyń krwionośnych i przemiany materii; wzrost ryzyka dla zdrowia, z powodu spadku poziomu testosteronu.

Z seksualnego punktu widzenia, menopauza i andropauza powodem dla kobiet, możliwe zmniejszenie pochwy, a następnie zmniejszenie przyjemności seksualnej, a dla mężczyzn, wydłużenie czasu potrzebnego do uzyskania i utrzymania erekcji i nerek zaburzenia w konsekwencji niektórych chorób, takich jak miażdżyca i cukrzyca, związanych z wpływem menopauzy na naczyniowego funkcji i metabolizmu.

Kluczowe znaczenie dla seksualności kobiet w wieku powyżej 65

Kluczowe znaczenie dla seksualności kobiet w wieku powyżej 65Oprócz suchości pochwy, przejście do menopauzy dla kobiet zawiera także inne zmiany, które wpływają w mniejszym lub większym stopniu, na sferę seksualności. Świadomość zmian zachodzących w organizmie sprawia, że wiele kobiet czuje się mniej atrakcyjna i, w konsekwencji, utratę poczucia własnej wartości: elementy, które, razem, mogą uderzyć kobietę, gdy ich liczba przekracza 60 lat, aby odkryć i uaktywnić twoje ciało się zmieniło.

Jest jeszcze jeden element, który, zdaniem ekspertów, wpływa na seksualność w trzeci wiek dla kobiety jest połączenie między stresem środowiska, izolacja społeczna i brak partnera (czasem określają po śmierci małżonka, z uwzględnieniem czasu trwania życia kobiet). Te czynniki mogą stanowić czynniki ryzyka dla wystąpienia zaburzeń depresyjnych, które, z kolei, objawy i popędu płciowego.

Choć innego rodzaju, a także dla mężczyzn, to związek między seksualnością i “trzeci wiek” nie zawsze jest jasne. Zmiana czasu otwarcia migawki do wrażliwej sposób seksualne reakcje na różne sposoby: wzbudzenia więcej i jest to konieczne intensywne pobudzenie, cała ta relacja ma dłuższy czas działania i nie są rzadkie przypadki, w których do osiągnięcia wytrysku zajmie więcej czasu. Wiek też jest postrzegana w ogniotrwałe dla okresu, tj. czas potrzebny, aby przejść od jednych relacji do innych, to jest irytujące.

Oprócz elementów fizjologii, i wprowadzić do gry kilka społeczne i psychologiczne czynniki, związane z potwierdzeniem swojej męskości poprzez stosunek płciowy: zaburzenia trudności lub nawet proste zmiany z punktu widzenia czasu może podważyć obraz, który człowiek ma o sobie.

Fałszywe mity: dlaczego musimy porozmawiać o seksie i trzeciego wieku

Fałszywe mity dlaczego musimy porozmawiać o seksie i trzeciego wiekuTo prawda, dlatego, że przejście od dorosłości do starości przynosi pewne zmiany, tak jak wiele dla człowieka, jak dla kobiety, więc wpłynąć i zmienić relacje z seksualnością. Jednak eksperci zgadzają się, że elementy te nie stanowią takie jest wystarczającym powodem do rezygnacji z życia seksualnego po 65. roku życia. Wręcz przeciwnie, na dzień dzisiejszy, przyczyny, dla których ludzie rezygnują z aktywności seksualnej, głównie psychologicznych i społecznych. Biorąc pod uwagę starszych ludzi jako bezpłciowy jest pierwszym wśród mitów na sbugiardare, bo człowiek w każdym wieku to jest normalne, aby spróbować znaleźć taką formę bliskości z drugą istotą ludzką.

Zmień tryb i priorytet, tak: seksualność-to, w istocie, przejawia się na różne sposoby, najwyraźniej, dominują w chwilach afektywne i emocjonalne relacji do jakości samego wykonania. Tym bardziej, że częstotliwość i intensywność przyjąć wartość stopień intymności i znaczenie zdarzenia, za obopólną życzenie, czynniki, które mogą pomóc złagodzić uczucie samotności, która jest bardzo powszechne wśród osób w podeszłym wieku i, co może być czasami poważny sposób wpłynąć na jakość życia.

Pozytywnym czynnikiem dla ułatwienia życia seksualnego w trzecim wieku, i nie tylko, polega na utrzymaniu zdrowego stylu życia, przestrzeganie zrównoważonej diety i druga strona poświęcony aktywności ruchowej. Organ służby zdrowia może, w rzeczywistości, lepiej reagować na starzenie pod względem seksualności. Oferta specjalistów musi być pacjent, zwracając się do otwartego i świadomego, krytycznego fazie kulminacji, w celu osiągnięcia nowej równowagi, składający się z ról, potrzeb i nowych możliwości, które w związku z tym, nie zamknąć drzwi, ale dać początek nowego etapu życia z największym spokojem można.

Ponadto, nie należy zapominać, że niektóre rozwiązania, mające na celu złagodzenie problemów trzeciego wieku, takie jak, na przykład, polisy ubezpieczeniowe dla zdrowia ludzi powyżej 65 lat, które uwzględniają potrzeby i problemy osób starszych i ich rodzin. Domowa opieka za 65 z UniSalute, na przykład, myślę, że temat wsparcia i rehabilitacji w razie wypadku, bezpośrednio w domu: piękny teren, który pomaga mężczyznom i kobietom walczyć z procesem starzenia się w ten sposób, że nie jest to na pewno trudny okres życia.